Aktuality

 Florbal dívky
6.11.2015
Pokračování v hodinách tělocviku dívek (6., 7. a 9.třída) náročnějšími prvky, v 9.třídě speciální příprava brankářky, mimochodem, velmi učenlivé.
Poprask III.kat. chlapci
5.11.2015
Základní kolo přineslo 4 zápasy v poměrně těžké skupině. Průběh a výsledky odpovídaly tomu, že jsme ve výběru měli jen 1 "profíka" (tj. jedince hrajícího příslušnou dětskou ligu) z klubu Start98 a 4 členy (současnými či donedávna aktivními) našich florbalových kroužků, kdežto např. za ZŠ Horáčkova hrálo 5-6 "profíků" a v ZŠ Filosofská tradičně bývají hokejisté z nedaleké Kobry. Právě s Filosofskou hrál náš výběr úvodni zápas a prohrál 0:9, zkušení hokejisté měli lepší poziční hru, lepší kondici. Prohra nezanechala stopu do dalšího zápasu, do kterého jsme nastoupili po důležité týmové poradě... porazili jsme překvapivě tým ZŠ Na Líše 6:0 !! Proč překvapivě? V této škole několik let dosahovala dvojice trenérů dlouhodobě skvělých výsledků, ale letos jako by vyslali B-tým. Pravděpodobně důsledek toho, že jeden z dvojice se již tréninkům nevěnuje a florbal ve škole převzal nechvalně známý FBK Olymp, který vznikl z odpadlíků Florbal-školy Boh.
Bohužel se nám v tomto zápasu zranil náš jediný "profík" a do dalších zápasů už nemohl nastoupit (zranění kolena).
Třetí zápas přinesl souboj s tradičně silným týmem ZŠ Horáčkova, za který hrálo (jak již bylo zmíněno) 5-6 "profíků", tudíž vysoká prohra 1:11 není ani překvapení, ani ostuda. Jen pro zajímavost: tuto školu před několika lety reprezentoval např. Dominik Simon, bývalý hráč Sparty a Plzně, účastník MS 2015 v Praze a současný "tučňák" v NHL v Pittsburghu.
Po druhé prohře už byla šance na postup jen teoretická a v rukách soupeřů. Přesto podal náš výběr v posledním zápasu - se ZŠ Jeremenkova - asi nejbojovnější výkon a oproti předchozím duelům už s dobrou defenzivou. Koncem 1.poločasu jsme se ujali vedení 1:0, ale po několika minutách soupeř vyrovnal. Ve 2.poločasu jsme měli několik dobrých šancí na skórování, ale na naše florbalky se trochu lepila smůla, zásahy do tyčky či břevna brány se holt nepočítají, nicméně remíza 1:1 byla na závěr našeho účinkování uspokojivá a kluci si za bojovnost zaslouží pochvalu.
Dobrá zpráva je, že během krátké přípravy před turnajem se do florbalu Klubu Planina přihlásili již 4 sedmáci a další 3 tuto možnost nyní budou konzultovat s rodiči. Podobně se již 2 tréninků zúčastnily 3 dívky ze sedmých tříd - nutno dodat že velmi talentovaných a nadšených. Tudíž do příštího Poprasku (nebo možná už do Letních her 4x4) budou výběry chlapců i dívek mnohem lépe připraveny a budou mít větší šanci postoupit do finálové skupiny podobně, jako loni tým ve II.kategorii (3.-5.třídy), který byl tvořen výhradně našimi florbalovými odchovanci a jedním "profíkem" z klubu Start98.

Poprask 2015 - nove dresy
Poprask 2015 - nove dresy
Během turnaje zažily svoji premiéru nové dresy, které Klub Planina pořídil pro potřeby ZŠ, GMH i KP. Bohužel, ještě nebylo možné potisknout na přední straně logy, neboť jsme dosud neobdrželi logo ZŠ a logo GMH v požadovaném formátu (vektorovém). Proto jsme těsně před prázdninami na 41 dresů (velikosti S, M , L, XL a XXL) nechali "nažehlit" alespoň čísla na záda a logo našeho partnera. Loga na hruď tedy necháme dožehlit později.
Florbal - Poprask
3.11.2015
Blíží se každoroční meziškolní turnaje Poprask. Našich členů či odchovanců se týká III.kat. chlapci (6.+7.tř.) ve čt 5.11., III.kat. dívky (6.+7.tř.) ve čt 26.11., IV.kat. dívky (8.+9.tř.) v pá 27.11. a II.kat. mix (4.+5.tř. + max. 3 hráči ze 3.tř.) ve st 2.12.2015.
Florbal - dívky
27.10.2015
Ačkoli je zítra svátek a navazují podzimní prázdniny, dorazily 2 dívky ze 7.tříd (třetí nepřišla kvůli nemoci) na pokusný trénink. Jedna je velmi talentovaná a druhá projevovala především velké nadšení z nově objeveného sportu...
Pokračovala i příprava výběru III.kat. chlapců (6. a 7.třída), které čeká turnaj Poprask již v týdnu po podzimních prázdninách.
Naplněnost kurzů a kroužků
27.10.2015
Dosavadní počet přihlášených spolu s avizovanými příchody v následujících dnech a týdnech je příjemnou odměnou za vynaloženou energii a finance do proagace. Co se našich jednotek v tělocvičně, v této chvíli je zatím nefunkční (nedostatečně naplněn) pouze termín pro Florbal 2 v úterý, kde však lze očekávat změnu k lepšímu v následujících 2-3 týdnech vzhledem k blížícímu se turnaji Poprask (III. a IV.kat. dívky) a páteční termín, který jsme teprve nyní změnili z volejbalu na interkros pro I.stupeň ZŠ. A na I.stupni jsme zatím intrekros vyzkoušeli jen v 1.B a ve 2.B, naopak (zatím) odmítly tuto možnost v 1.A a v 2.A. Ve zbývajicích třídách se teprve budeme domlouvat a zároveň se pokusíme koupit interkrosky s kratší násadou, vhodnější pro malé děti. V jednotkách vedených ve třídách jsou funkční obě skupiny angličtiny a jedna skupina dramtického kroužku, očekáváme větší zájem v 1.třídách ve 2.pololetí, podobně jako loni). Zdravověda (ZZA) se blíží možnosti otevření kurzu, zájem o šifry a o Prahu zatím není dostatečný (o památky Prahy měla zájem skupinka maminek před nedávnými třídními schůzkami - měla zájem o kurz pro dospělé).
Přihlášky versus slovně vyjádřený zájem
26.10.2015
Přišly první přihlášky sedmáků na florbal. Nicméně zdaleka ne všechny. Stejně tak by měli poslat přihlášky na zdravovědu 3 studenti I.r. GMH a 1 studentka III.r. GMH, jak jsme se domluvili během osobni konzultace před necelými 2 týdny. Zbytečně se posouvá spuštění tohoto užitečného kurzu.
Florbal dívky
23.10.2015
Dnes proběhly ve 3 hodinách tělocviku dívek (6., 7. a 9.třída) úvodní návštěvy z domluvené spolupráce při přípravě dívek na blížící se meziškolní turnaj poprask. Zároveň mají zájemkyně možnost přihlásit se na některý z termínů vypsaných pro Florbal 2. Pro žákyně 6.-7.tříd, kde je poměrně dost talentovaných děvčat, by to takřka zaručeně přineslo úspěšnou účast v příštím roce.
Fotbal
22.10.2015
Těší nás zvýšený zájem o fotbal ve srovnání s předchozím školním roce (tehdy jsme museli na jaře 2 skupiny sloučit do jedné a tak teprve dospět k počtu 9 účastníků, což bylo stále pod spodní hranicí optimálního počtu), nárůst je takřka +60% a ohlášeni jsou ještě další 2 zájemci. Už teď bychom rádi rozdělili fotbal na 2 skupiny (kromě počtu i z důvodu velkého rozdílu mezi začátečníky a pokročilými), ale opravdu není (po nově zavedené podmínce družiny) žádný prostor a termín k dispozici.
Změna nabídky v pátek
21.10.2015
Páteční termín pro nedostatečný zájem o volejbal nyní vytvořen pro děti z 1.-3.tříd, případně jako druhý termín pro úterní interkrosáky. Na stupni jsme zatím s interkrosem seznámili děti pouze z 1.B a 2.B (velký dík za spolupráci učitelkám těchto tříd), postupně se domlouváme na "misích" v dalších třídách a zároveň se chystáme koupit interkrosové hole se zkrácenou násadou, které jsou pro děti vhodnější.
Florbal - MSFb žen 2015
21.10.2015
Připomínáme, že se blíží prosincové Mistrovství světa ve florbalu žen, které se bude konat ve Finsku a ČT4-sport bude tradičně vysílat sestřihy a přímé přenosy. Dobrá inspirace pro studentky ZŠ a GMH, aby se začaly věnovat florbalu a za několik let se třeba samy podívaly jako reprezentantky.
Příprava na Poprask
20.10.2015
Po pátečních sportovkách dorazilo poměrně velké množství hráčů, kteří budou v listopadu reprezentovat školu, na náš trénink. I s dosavadními nečleny tak bylo přítomno 2x více hráčů než obvykle a po tréninku se několik z nich rozhodlo přihlásit se do klubu na florbal.
Zdravověda
19.10.2015
Díky zájmu dívek ze 6.tříd z Kamýku už vypadalo nadějně spuštění HMZ II, ale problém je v terminu, dosavadní nestíhají a posunout jej kvůli dalšímu programu nemůžeme. Pokud se spustí ZZA, zkusíme jim nabídnout účast, ačkoli ještě nebudou moci využít závěrečné certifikace do dovršení alespoň 15 let.
Příprava na Poprask
16.10.2015
Během sportovních her zaměřených na florbal jsem se věnoval brankářům - Martinovi ze 6.tř. a později opříchozímu studentovi 9.třídy. Potěšilo mě, že oba vnímali pokyny a rady, ihned je zkoušeli používat a oba "rostli" před očima. Pracovali jsme na správné pozici včetně vykrývání branky při střelbě z úhlů, na spravném zákleku, práci rukou při chytání a také na efektivním způsobu rozehrávky. Pro oba brankáře tedy velká pochvala!
Zdravověda
16.10.2015
V hodinách tělocviku (aspoň tak nenarušujeme jiné hodiny) krátce seznamujeme studenty a studentky s nabídkou Klubu Planina pro II.stupeň a pro GMH. Tuto krátkou osobní prezentaci nám na jaře umožnil ředitel škol svým svolením. A právě tento způsob je účinnější než malé letáky, které vždy na začátku roku distribuujeme do tříd - hned po svých hodinách se např. o zdravovědu (ZZA) zajímali 3 studenti I.r. GMH a 1 studentka III.r. a přišli se zeptat na pdrobnosti. Teď by ještě bylo potřeba, aby dotáhli zájem tím, že pošlou přihlášku či e-mail. Předem díky!
Interkros - dívky
16.10.2015
Dnešní dopoledne "výživná" série seznámení a výuky základů interkrosu na hodinách tělesné výchovy dívčích částí tříd. II. a IV.r. GHM, 6.AB a 7.A. Pouze 9.třída měla v době tělocviku besedu s MP. Do výčtu ještě patří 1.B. Několik děvčat z II.st. ZŠ se chystá přijít na pokusný trénink v úterý.
Interkros - dívky
15.10.2015
Po chlapeckých částech tříd pokračujeme v těch dívčích...
Interkros - chlapci
14.10.2015
Pokračujeme v základech interkrosu vyjma tříd, kde se připravují na basketbalový či florbalový turnaj.
Interkros - chlapci
13.10.2015
První návštěvy po domluvě s vyučujícími na hodinách tělesné výchovy, na kterých seznamujeme studenty se sportem zvaným interkros, který sice vznikl podobně jako florbal před cca 30 roky, ale není až tak známý, byť je pro ČR velmi úspěšný (9 zlatých z MS od r. 1999).
Naskladněno interkrosové vybavení
8.10.2015
Do jedné z nových skříněk navezeno 12 interkrosových holí, 12 míčků a také brankářská výstroj - vše je zatím zapůjčené od Českého interkrosového svazu a bude záviset na úspěšnosti náboru do kroužku interkrosu, abychom mohli výzbroj pro potřeby školy a klubu zakoupit. Pro potenciální zájemce by mohla být zajímavá motivace i fakt, že v mládežnických ligách není třeba odehrát celou sezonu (od října), ale lze se přihlásit na jednotlivé turnaje, tzn. třeba až v únoru či březnu 2016. Také plánujeme uspořádat mezitřídní turnaj na II.stupni ZŠ a na GMH.
Naskladněno interkrosové vybavení
8.10.2015
Do jedné z nových skříněk navezeno 12 interkrosových holí, 12 míčků a také brankářská výstroj - vše je zatím zapůjčené od Českého interkrosového svazu a bude záviset na úspěšnosti náboru do kroužku interkrosu, abychom mohli výzbroj pro potřeby školy a klubu zakoupit. Pro potenciální zájemce by mohla být zajímavá motivace i fakt, že v mládežnických ligách není třeba odehrát celou sezonu (od října), ale lze se přihlásit na jednotlivé turnaje, tzn. třeba až v únoru či březnu 2016. Také plánujeme uspořádat mezitřídní turnaj na II.stupni ZŠ a na GMH.
Nové skříňky do nářaďovny tělocvičny
7.10.2015
Dnes nám dovezli plechové šatní skříňky, které pro školu zajistil náš klub, abychom mohli v nářaďovně velké tělocvičny rozšířit skladovací prostory na sportovní vybavení. Zajistili jsme i úpravu zámků tak, aby všechny 3 byly na 1 klíč, což by mělo zjednodušit přístup vyučujícím. Následně ještě dochází k vnitřním úpravám (např. vkládání zarážek či boxů) pro lepší uskladnění jednotlivého náčiní.
Bez komentáře
7.10.2015
Opět někdo neznámý strhl zmíněné upozornění, čímž poškodil 4 letáky. Nepochopitelné.
Sabotáž ?
2.10.2015
Včera nám někdo strhnul všechny infoletáky na dveřích družiny (tzv. "nový" pavilon), na dveřích tak zůstal jen leták agentury Kroužky o.p.s. Dnes jsme vyvěsili nové i s upozorněním, že vyvěšení je v souladu se srpnovou dohodou s ředitelem školy. Přesto prosím, kdybyste zaregistrovali další podobnou sabotáž, dejte nám vědět na e-mail. Předem děkujeme.
Dočasné pozastavení plateb přes družinu
25.9.2015
Dočasně pozastavená možnost zanechat příspěvky u družinářek z 1.skupiny (paní Fleková a Šálková). Vedoucí družiny paní Maxová jim zakázala tuto soukromou, vstřícnou a již téměř 3 roky osvědčenou aktivitu, přestože sama pí Maxová vybírala (a vybírá ?) příspěvky pro agenturu Kroužky o.p.s. a dle našeho mínění není takový "zákaz" v její kompetenci !!
Hned ve čtvrtek jsme se snažili kontaktovat pana ředitele, ale ten, bohužel, nebude do 1.10. k zastižení. Nicméně i jeho zástupce uznal, že výše zmíněny "zákaz" je skutečně "přes čáru". Doufejme, že zvítězí zdravý rozum nad zvůlí a budeme moci tuto zprostředkovanou možnost vrátit do zajetých kolejí.
Do té doby lze po předchozí domluvě (abych měl připraven vyplněný doklad) sportovní kroužky platit osobně v úterý 17:30 (+/- 5') a v 18:45 (+/- 5') u služebního vchodu z ul. Zelený pruh, ve středu po 15:30 u "nového" pavilonu, tj. před družinou, ve čtvrtek kolem 14:15 a 15:00 tamtéž.
Platby na Angličtinu hrou a na dramatický kroužek předávejte přímo paní učitelce B.Novákové (třída i malá sborovna v pavilonu nad jídelnou).

Zavedené kroužky již běží
24.9.2015
Florbal 1,3 a 4, Fotbal 1+2, Drama 2+3, Angličtina hrou již běží, nyní budeme akcentovat nábor na Interkros (ukázky v hodinách tělocviku), kurzů zdravovědy ZZA, HMZ I a HMZ II atd.
Začíná Angličtina hrou
18.9.2015
Dnes proběhly první hodiny nového kroužku Angličtina hrou.
(23.9.2015: Ohlasy dětí i jejich rodičů jsou velmi pozitivní)
Nový termín fotbalového tréninku
17.9.2015
Nový termín schválen postupně všemi zúčastněnými rodiči. Změna ovlivnila i termíny pro Florbal 2 a částečně pro Interkros.
Vynucená změna termínu pro fotbalový trénink
16.9.2015
Na základě neustále se měnícího obsahu požadavku vedoucí družiny (od června již asi 4.verze) nyní pracujeme na změně termínu pro Fotbal 1+2. Nejprve konzultujeme návrh(y) s rodiči již přihlášených členů. Navržený nový termin je čtvrtek 15:00-16:30.
První lekce a tréninky
16.9.2015
Dnes začal prvními hodinami Dramatický kroužek a prvním tréninkem Florbal 1.
Úprava termínu kroužku "Angličtina hrou"
15.9.2015
Drobná úprava termínu kroužku "Angličtina hrou", nyní lépe navazuje na vyučování a následný oběd.
Aktualizace web.stránek kroužků hotova
14.9.2015
Dokončeny úpravy všech stránek.
Termíny pro kroužky a kurzy
12.9.2015
První schema je hotovo, postupně aktualizujeme webové stránky kroužků, aby bylo možné zasílat přihlášky.
Zveřejněny rozvrhy ZŠ a GMH
11.9.2015
Dnes po dlouhém čekání byly na webových stránkách ZŠ a GMH zveřejněny rozvrhy a po následné telefonické konzultaci s jedním z tělocvikářů už známe i mírné korekce časů odpoledních tělocviků a umístění předmětu Sportovní hry. Nyní intenzivně pracujeme na vhodném rozmístění termínů pro sport.kroužky a následně pro zdravovědu apod. Věřte, že je to velmi složité (za poslední 4 roky nejtěžší) vzhledem k nepříjemně umístěným solitérním tělocvikům gymnázia. Při vytváření rozpisu je nutné přihlížet na rozvrh hodin věkové skupiny, pro kterou je daná aktivita nabízena, aby nedocházelo k časovým kolizím. Proto budou webové stránky postupně a opakovaně aktualizovány během dneška (pátku) a během víkendu. I v následujících dnech může dojít k nějakým změnám, např. nahrazením kroužku, o který není dostatečný zájem, jinou, žádanější. Případně dojde k vytvoření kratších minijednotek, např. pro začátečníky z řad vyšších ročníků, na těchto minitrénincích budou moci pilovat základní individuální techniku (takové tréninkové minijednotky by probíhaly v malé tělocvičně). Případně specializovaný trénink pro florbalove brankare apod. Sledujte, prosím, tyto webové stránky a stránky jednotlivých kroužků - jakmile bude vypsán termín a související informace, vyplňte webový formulář (na stránkách jednotl. kroužků) a odešlete. Týká se i těch, kteří již dotyčné kroužky navštěvovali v předchozích letech. Děkujeme za pochopení a za spolupráci.
První termíny
9.9.2015
Možnost přihlásit se na kroužky "Angličtina hrou", "Dramatický 1", "Dramatický 2", "Dramatický 3" - pomocí webových formulářů na stránkách jednotlivých kroužků;   u dalších kroužků a kurzů nadále musíme počkat na zveřejnění rozvrhu pro ZŠ a GMH.
Čekání na rozvrh
7.9.2015
Čekáme na zveřejnění rozvrhu, abychom mohli vypsat termíny kroužků a kurzů.
Laser game
6.9.2015
Do 14.9. máme prodlouženou platnost voucherů zdarma pro nejvěrnější členy Klubu. Info mailem.
Nový webový formulář "Předběžný zájem"
3.9.2015
Na stránkách každého z kroužků a kurzů je nový webový formulář "Předběžný zájem", pomocí kterého nám můžete dát najevo zájem o kroužek před vypsáním termínů, což nám umožní s předstihem získat představu o naplněnosti kroužků. Týká se i těch, kteří se již v předešlém roce (předešlých letech) účastnili některého z našich kroužků.
Třídní schůzky a letáky
1.9.2015
Setkání s rodiči prvňáků a vyvěšení náborových letáků
Web a letáky
31.8.2015
Postupná aktualizace webových stránek a příprava náborových letáků.
Pracovní schůzka
27.8.2015
Pracovní schůzka s ředitelem školy ohledně Klubu Planina.
Web
25.8.2015
Pracujeme na aktualizaci webových stránek v souvislosti s blížící se sezonou 2015/2016. Sledujte, prosím, průbežně web. Zatím nepřihlašujte své děti, konkrétní termíny budou záviset na rozvrhu, který bude znám předběžně v 1.týdnu výuky (pro nesportovní kroužky) a po doplnění nepovinných předmětů cca do 15.-20.9.2015 (pro sportovní). U některých (zejména nových) kroužků a kurzů bude k dispozici malý formulář ke zjištění potenciálního zájmu o nabízený kroužek či kurz (bez konkrétního termínu).
Laser game
24.8.2015
Do konce srpna máme prodlouženou platnost voucherů zdarma pro nejvěrnější členy Klubu. Info mailem.
Ukončení sezony
19.6.2015
Ve čtvrtek 18.6.2015 proběhly poslední kroužky, kterými jsme ukončili naši 3.sezonu. Obvyklá osvědčení a malé drobné dárky pro účastníky
Neuhrazené příspěvky
10.6.2015
Několik rodičů dosud nezaplatilo příspěvky na 2.pololetí, někteří z nich platili s velkým zpožděním i 1.pololetí. Bylo by vhodné uhradit příspěvky nejpozději do 18.6.2015, kdy se koná poslední kroužek v tomto školním roce.
Bohužel tato skutečnost (společně s nedostatečným užíváním webové aplikace některými rodiči) budeme muset upravit podmínky pro uplatnění slev a nastavení termínu plateb.
Maturitní týden
19.5.2015
V týdnu 18.-22.5.2015 kroužky a kurzy Klubu Planina normálně probíhají, jen je nutné, aby děti z družiny se během přesunu chovaly ještě slušněji a tišeji než jindy, totéž platí pro starší při čekání v šatně a při odchodu.
Nová doména, nová URL adresa webových stránek Klubu Planina
28.2.2015
Od 1.3.2015 najdete naše stránky na nové URL adrese www.klubplanina.cz. Původní hostitel na konci prosince změnil podmínky a pro nás tajk bylo jednodušší a efektivnější přejít pod jiného providera a při té příležitosti zařídit vlastní a přehlednější doménu. Omlouváme se za vzniklé potíže.
Nové kroužky
28.1.2015
Klub Planina otevírá nové dva kroužky. Jsou určené dětem z 1.-3. tříd (zájemci ze 4. a 5.tříd jen po domluvě s lektorkou), oba povede paní učitelka Barbora Nováková (1.B). Dramatický kroužek aneb "Děti hrají divadlo" bude zaměřený na ztvárnění pohádek, dětských textů a příběhů, součástí kroužku by byla rétorická cvičení, hrátky se slovy apod. Zumba pro děti pak zahrnuje tance s prvky zumby, případně i základy společenských tanců a jiné tanečně-pohybové aktivity s hudbou.
Informace naleznete pod odkazem "Kroužky".
Info
22.9.2014
Přislíbený finální rozvrh v tělocvičnách jsme ještě neobdrželi, snad tedy dorazí v tomto týdnu, na což bychom okamžitě reagovali informacemi a naším rozpisem. Sledujte, prosím, náš web každý den.
Info
12.9.2014
V týdnu jsme umístili informační letáky v budově školy a miniletáky k rozdání třídním učitelům. Zároveň nám ředitel školy slíbil, že finální rozvrh v tělocvičnách obdržíme v týdnu následujícím, pak bychom první kroužky spustili již od 22.9. a další přidávali.
Třídní schůzky pro 1.třídy
1.9.2014
Před třídními schůzkami pro rodiče 1.tříd jsme informovali rodiče o nabídce našich kroužků (fotbal a florbal), které nabízíme i pro tuto věkovou kategorii. Většinou byli překvapeni, že se nabídka týká i dívek. Koneckonců fotbalové kroužky povede také dívka, bývalá hráčka Sparty a českého reprezentačního týmu juniorek.
Nyní musíme čekat na rozvrh hodin, pak teprve budeme moci vytvořit konkrétní termíny našich sportovních kroužků. Předpokládáme, že všechny fotbalové a i florbalové kroužky (nebo aspoň většinu) poskládáme do úterního odpoledne.
Více informací zde
2014/2015
31.8.2014
V nadcházejícím školním roce pokračujeme v pořádání kroužků florbalu, jen jsme upravili rozložení skupin podle věku a pohlaví do systému, který by měl vydržet ve stejné podobě několik let.
Nově otevíráme kroužky fotbalu (v podobném rozdělení jako je nyní florbal), po loňském počátečním malém zájmu začneme i s interkrosem.
Pro školu pak chystáme speciální turnaje a zajímavé akce pro školu.

Další novinka je zdravověda! Primárně chceme nabídnout možnost absolvovat 40-hodinový kurz zakončený zkouškou na odbornost "Zdravotník zotavovacích akcí" studentům a studentkám gymnázia a případně 8.-9.třídy ZŠ. Pro ZŠ školu v případě zájmu můžeme děti školit poskytování 1.pomoci v rámci znalostí a dovedností, které si mohou na jaře vyzkoušet v soutěži Hlídek mladých zdravotníků (pořádá příslušný oblastní spolek ČČK pro 5-členné týmy). V této oblasti už máme z dřívějších let dobré zkušenosti, hodně studentů díky kurzu projevilo zájem o další vzdělávání v této oblasti (např. Vodní záchranná služba, instruktorský kurz, maskérský kurz apod.) a téměř třetina takových účastníků z řad studentů pak obvykle vystuduje i lékařskou fakultu.

Připravujeme i další kroužky, mj. i na základě vznikající spolupráce se soukromou střední školou pedagogickou, které budeme postupně nabízet ještě letos, nebo od 2.pololetí či v následujícím školním roce. V rámci této spolupráce zkusíme vytvořit i mimořádné projekty ne jiném principu než účasti v kroužcích.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Florbal 2 (pokročilí)
3.10.2013
Začínáme v pátek 4.10.2013. Z družiny vyzvedneme členy cca ve 13:35-13:40. Ti, co do družiny nechodí, počkají venku před dveřmi hl.vchodu u recepce mezi 13:30 a 13:40. Nutná obuv, která neuanechává černé stopy na podlaze (parkety) tělocvičny, vše je těsně po rekonstrukci. Ideální je sálová sportovní obuv (většinou "žluté" podrážky.
Předběžné přihlášky na stránách jednotlivých kroužků
15.9.2013
Ode dneška lze předběžně přihlásit děti na jednotlivé kroužky pomocí webového formuláře. Na kroužcích vyberete v levém menu konkrétní kroužek a na stránce vybraného kroužku je pak formulář.
Posun v jednání
13.9.2013
Po telefonickém rozhovoru s ředitelem školy jsme zjistili, že došlo k malému nedorozumění, proto vzniknul problém s agenturou Kroužky. Nyní existují dvě varianty, buď se podaří domluvit přesun jejich kroužku na jiný den, pak by vznikla v úterý odpoledne sekvence 4 jednotek po sobě (Florbal 1 - Florbal 4) od 13:45 do 18:00, což je po organizační stránce velmi vhodné (personální i technické zabezpečení).
Nebo se to nepodaří, pak ale agentura Kroužky bude muset dodržet ukončení svého v domluvený čas 14:45. V takovém případě bude jasno pro Florbal 2 (pokročilí z I.stupně) a budeme čekat na to, zda dostaneme ještě ponělní čas od 13:30 pro Florbal 1, nebo zda začátečníci budou jen v pátek od 13:45.
Každopádně výsledek jednání školy s ag.Kr. bychom se měli dozvědět obratem, abychom tedy mohli i my dojít ke konečnému rozpisu.
Rozpis částečně definitivní, částečně s více variantami
13.9.2013
Definitivní je prostor pro kroužky Interkros (po 16:30-17:30), Florbal 3 (dívky II.stupeň a GMH) a Florbal 4 (chlapci II.stupeň a GMH), částečně Florbal 2 (pokročilí 2.-5.třída; určitě úterý 14:45-15:45 a pátek buď 13:45-14:45, nebo 14:45-15:45). Největší otazník zůstává kroužkem Florbal 1 (začátečníci 1.-2.třída) - existuje více variant, buď pondělí+pátek, nebo úterý+pátek, nebo jen pátek.
Až budou vyřešeny sportovní kroužky, budeme rozšiřovat nabídku na nesportovní (určitě zdravověda, možná Památky Prahy, možná nějaké šifrování apod., případně nějaké další aktivity).
Stále bez vysvětlení
13.9.2013
Dosud jsme nedostali odpověď, jen nám rodiče potvrdili, že agentura rozdává přihlášky. Komplikuje nám to situaci spolu s tím, že ještě neznáme definitivní rozvrh, nemůžeme ani my vytvořit definitivní rozpis. Paradoxně tak má výhodu agentura, která vůbec neměla mít tuto aktivitu letos ve škole umožněnou. Na druhou stranu děkujeme za podporu rodičům dětí z našeho loňského florbalu, kteří již mají zkušenost z loňska. Koneckonců, posoudit náplň kroužku, zaujetí a leckdy i nadšení dětí, které loni chodili na náš florbal, můžete posoudit sami na tomto videu.
nemilé překvapení
10.9.2013
Ačkoli nám bylo řečeno, že dle dohody nebude mít agentura Kroužky letos svůj pseudoflorbal, přičemž my jsme přislíbili, že 1-2 roky podobný princip zachováme pro ty, kteří jej dříve navštěvovali a s nimi necháme "odkvést", zjistili jsme, že agentura inzeruje svůj florbal, a to v čase, o kterém nám bylo řečeno, že se jedná o možné přidělení pro nepovinné tělocviky, navíc koliduje o 15 minut s časem, který nám již byl přidělen.
Pokud agentura obešla "STOPku" například tím, že by nastrčila jiný subjekt, který oznámil jinou aktivitu, pak to určitě není v pořádku.
Informovali jsme ředitele školy s dotazem, jak k této situaci došlo.
Rozvrhy
8. a 9. 9.2013
Základní kostra rozvrhu je hotova, určitě nebudou stejné časy jako loni. Podle rozvrhů ZŠ a GMH máme vytvořen první návrh. Ale do rozvrhu (rozpisu tělocvičny) ještě přibudou nepovinné tělocviky. Musíme počkat do konce týdne.
Nová sezóna
26. a 28. 8.2013
Zahájeno jednání s vedením školy o volných termínech v tělocvičně. Bylo nám řečeno, že dle dohody tu již agentura Kroužky nebude mít přidělen čas v tělocvičně na jejich pseudoflorbal.
Závěrečný trénink - rozlučka
25.6.2013
Na závěr sezny jsme dnes netreénovali, jen jsme se sešli v tělocvičně, předali jsme dětem Osvědčení o absolvování kursu florbalu a předali malý dárek a zdravé občerstvení (müsli tyčinku a jemně perlivou vodu).
Info pro rodiče členů
8.1.2013
V aplikaci jsou důležité informace - o 2.pololetí, o objednávkách florbalek, o letním soustředění atd.
Trenérka Niki
8.1.2013
Dnes se již Niki zapojila do trenérské práce, vedla hned úvodní část tréninku... a během pár minut znala všechny členy jménem :-)
Posila v realizačním týmu
11.12.2012
Minulý týden jsme získali trenérku Nikolu, která má v tyto brzké termíny čas docházet na tréninky a která má chuť pracovat s dětmi a zároveň velmi dobré předpoklady. Její účast, bohužel, oddálila viróza.
Objednávky florbalek
1.11.2012
Informace pro rodiče členů jsou v aplikaci, tamtéž možnost objednávky.
Aplikace pro komunikaci s rodiči založena
15.10.2012
Vytvořena osvědčená aplikace, která umožní chráněný přístup (ID a heslo) rodičům pro plánování docházky či oznámení absencí, komunikační prostor pro řešení individuálních i skupinových záležitostí. Postupně obešlu rodiče s návodem na registraci. Registrace musí být potvrzena administrátorem.

Upozornění: od 2 přihlášených ještě nepřišel vyplněný formulář (el. přihláška), zaslaný e-mailem; zaplaceno mají 4 účastníci (všichni 4 platili hotově v út 9.10.2012).
Nadějný počet přihlášených
11.10.2012
Do kroužku 1.-2.tříd už je přihlášeno 12 dětí, do 3.-5. tříd 6 dětí.
Třídní schůzky
9.10.2012
Prezentace a osobní konzultace v krátkém časovém úseku před třídními schůzkami.
Družina a třídní schůzky
8.10.2012
Zítra (út 9.10.2011) budu k další osobní konzultaci a k případné platbě v hotovosti od 13:30 do 16:00 u družiny a před třídními schůzkami od 17:00 do 17:45 u vrátnice
Web klubu spuštěn
4.10.2012
Webové stránky Klubu Planina spuštěny a zároveň řešena nahromaděná pošta v e-mailu. Děkujeme za trpělivost. nyní tedy začneme řešit přihlášky, případné drobné změny (věkové rozdělení), zprostředkování nákupu osobního vybavení (florbalky, míčky / interkrosky).
Problémy s připojením k internetu 2
3.10.2012
Problémy se po víkendu ještě opakovaly, tudíž nebylo možné pracovat ani na webových stránkách, ani vyřizovat e-maily. Podobně vleklé problémy již kdysi v minulosti nastaly, a to v souvislosti s upgradem sítě.
Problémy s připojením k internetu
30.9.2012
Po dlouhé době nastaly problémy s připojením k internetu. Obvykle jde o stabilní síť, výpadek nastane max. 1x za 1/4 roku.
Osobní konzultace s rodiči
26.-27.9.2012
Osobní konzultace s rodiči nejmladších žáků byla velmi úspěšná, informovat se přišel velký počet rodičů a dokonce se v několika případech vyskytl zájem o účast i mladších sourozenců předškolního věku (5-tileté). Takový zájem nás velmi těší.
Škola poskytla prostor v tělocvičnách
15.9.2012
Škola poskytla velký prostor v tělocvičnách pro naše kroužky, který umožňuje uspořádat 4 kroužky pro různé věkové kategorie. Nyní již jen záleží na náboru a naplnění jednotlivých kroužků. Rozdělení na letáku je tedy jen předběžné, může dojít k přesunům některých ročníků, aby byly rovnoměrně zaplněny kroužky s přihlédnutím k věku a fyzickým předpokladům členů.


 
-hp- © 2011 (stará verze -hp- © 1998-2003)