Zajímavosti

Sport


 


 MSLH 2015 (Praha a Ostrava)

Zajímavá videa:

Archivní záběry: Začátky Jaromíra Jágra v NHL kamerou ČST (1990-91)
Rusové nesportovně opustili led ještě před kanadskou hymnou (2015)


 

-hp-           


Velké osobnosti zdobí skromnost!

Stejně jako Jaromír Jágr, který je v historických statistických tabulkách NHL nejlepším Evropanem, téměř ve všech ohledech v TOP 10, přitom zejména s postupem času lidsky vyzrává a je opravdovým vzorem pro všechny sportovce a zejména pro děti (které už asi nevědí, jaká je za jehio úspěch dřina a vůle, že se v 90.letech fyzicky posiloval u rodičů na statku v Hnidousích např. při přehazování sena, že denně dělal stovky dřepů a jiných cviků atd.). Podobně i např. Lionel Messi je světlou výjimkou mezi jinak obvykle namyšlenými hvězdami.

Dokazuje to i tento článek Čech, který točil reklamu s Messim: Je dobrý, až je to strašidelné, který s Messim natáčel reklamu a pochvaluje si jeho připravenost, skromnost a soustředění na práci a jako bonus..... inu, přečtěte si sami.


 

-hp-           


Finále florbalové extraligy žen

Zasloužená výhra týmu 1.SC Vítkovice, které deklasovaly dosavadní "neporazitelné" hráčky týmu Herbadent SJM Praha 5:0!!


Finále florbalové extraligy mužů

Vítkovice mohou dosáhnout "double", tj. po titulu žen téhož titulu v mužské extralize. A protože 1.SC Vítkovice už několik let předvádějí v ČR nejhezčí florbal, kombinační, lahodící oku diváka, si ho i zasloužili.... 1.SC Vitkovice - Tatran Střešovice zaslouženě 3:1!!!


Pokud zápas sledují i naši mladí svěřenci, případně jejich rodiče, je třeba dodat, že v extralize a v mezinárodních zápasech je mnohem větší tolerance zákroků, podobně jako např. v ledním hokeji a jiných sportech. Hráči jsou na to připravení fyzicky, aby tvrdší souboje ustáli, tolerance je kvůli divácké atraktivitě.

-hp-           


V sezoně 2014/2015 naši 2 odchovanci v extralize

Po postupu SKV do extraligy budeme mít v ročníku 2014/2015 v extralize 2 odchovance:
Jan Svoboda (*1989, SKV) přišel v r. 2003, tehdy 13-tiletý talentovaný hráč; extraligu již okusil jak za SKV v r. 2007, tak v následujících 2 sezonách v jiném pražském týmu, ale především na hostování za Pardubice
Petr Haspeklo (*1988, SKV) začal s florbalem u nás v r. 2008, předtím se věnoval lednímu hokeji jako brankář (např. za Slaný); extraligu hraje od září 2013 za Liberec

Nicméně pro český florbal není dobré, že ve 12-členné extralize bude 5 pražských týmů (+Mladá Boleslav), stačily by 2 pražské a více regionálních - z ústeckého kraje a jihozápadu Čech.

-hp-           


 
 


 
-hp- © 2011 (stará verze -hp- © 1998-2003)